אם אתם חולמים לצאת לחופשה, כדאי שתדעו כי יש דרכים להקל על עצמכם, מבחינת העלויות ותכנון התקציב. זה רק דורש תכנון קפדני ומציאת פתרונות יצירתיים, אבל ההשקעה משתלמת. מתקשים לממן את החופשה שאתם רוצים? יש לנו כמה טיפים בשבילכם.

תצברו נקודות טיסה שיוזילו את החופשה

זוכרים שפעם, כדי לצבור נקודות טיסה (או מיילים) הדרך היחידה הייתה להתחייב לחברת תעופה מסוימת, או לברית של מספר חברות מצומצם? ימים אלה חלפו, וכיום ניתן לצבור באמצעות כרטיס אשראי נקודות טיסה משתלמות.

בכרטיסים אלה, כל ההוצאות שלכם הופכות לנקודות (ביחס המרה מסוים), איתן אתם יכולים לשלם על טיסות, מלונות ואלמנטים נוספים של חופשה, וגם לקבל הנחות והטבות למסעדות ואטרקציות בחו"ל.

הגדירו את סדרי העדיפויות שלכם

לפני שתתחילו לחפש את היעד המתאים, תחילה עליכם להגדיר את סדרי העדיפויות שלכם. אם אתם לא מוכנים להתפשר על חוויה פחות ממושלמת, אולי תצטרכו לחסוך מעט (או לצבור נקודות) לפני שתוכלו לטוס. מצד שני, אם אתם כמהים לחוות תרבות אחרת, לטעום מאכלים חדשים או סתם לקחת כמה ימים כדי להירגע, זה אפשרי גם בלי לקרוע את הכיס.

לאחר שתגדירו בדיוק מה אתם רוצים ותערכו תיאום ציפיות עם כל השותפים לטיסה, תוכלו להתמקד בתכנון החופשה.

תשקלו היטב את תזמון הטיסה

אם יש לכם לוח זמנים גמיש, אתם יכולים לחסוך המון, פשוט על ידי נסיעה מחוץ לתקופות השיא. כבונוס נוסף, תוכלו ליהנות מאטרקציות פחות צפופות, לעמוד בפחות תורים ולהשיג מקום במסעדות נחשבות. עונות התיירות משתנות בהתאם ליעד, אך באופן כללי, נסיעה בחודשי הקיץ יקרה יותר מבחינת כרטיסי טיסה, דלק ומקומות לינה.

למרות שהחורף נראה כמו זמן אידיאלי לחופשה, היזהרו מעליות מחירים הקשורות לחגים נוצריים, בעיקר חג המולד.

תמצאו פתרונות לינה יצירתיים

אתם יכולים לקצץ משמעותית, אם לא תלונו במלונות יוקרתיים, או במלונות בכלל. אלה כמה אפשרויות נהדרות:

  • אכסניות והוסטלים – זו אפשרות שלא מתאימה לכל סוגי החופשה והנופשים, אבל אם אתם מוכנים להתפשר מעט על נוחות ופאר, מדובר בחיסכון כספי משמעותי.
  • דירות נופש – בעלי בתים משכירים לעתים קרובות את הדירות והבתים שלהם (בין אם הם גרים בהם, או שהם מיועדים להשכרה לנופשים). ניתן למצוא, אפילו במדינות ובערים מתויירות מאוד, מקומות לינה נפלאים במחירים נוחים מאוד. דירות אלה מצוידות לעתים קרובות במטבח מאובזר ובמתקנים נוספים, והן מתאימות מאוד למשפחות, לקבוצות של חברים ואפילו ליחידים.
  • חברים ומשפחה – אם התמזל מזלכם, ויש לכם חברים או בני משפחה ביעד מתאים לחופשה, זה הזמן לנצל את זה עד תום. זוהי דרך מצוינת לצמצם את עלויות החופשה, ובנוסף סביר להניח שהמארחים יכולים לתת לכם טיפים, על דברים שכדאי לעשות בזמן שאתם בעיר.
טיפים להוזלת החופשה הבאה שלכם